види Мис Светот 2018 поток во живо онлајн бесплатно

Watch Miss World Live

Мис на светот 2018 година ќе биде 68. издание на Мис на светската манифестација што ќе се одржи во Санја, Кина на 8 декември 2018 година. Владеечката кралица Мануши Чхилар ќе го круниса својот наследник на големото финале на 8 декември. Еве нешто за Мис Свет 2018, пренос во живо, телевизиска емисија и емитува низ целиот свет, групи, натпреварувачи од целиот свет кои моментално се натпреваруваат за титулата Мис на светот 2018 во Кина.

Како да се види Мис Светот 2018 живо прилив онлајн?

Ако немате кабел или не можете да добиете телевизор, сеуште можете лесно да го гледате Мис Светот 2018 во живо на вашиот компјутер, лаптоп, телефон или уред за стриминг, пријавувајќи се за безжични, живо-ТВ услуги. Вашите најдобри опции кога станува збор за стриминг CCTV вклучуваат DirecTV Now, Hulu со Live TV, YouTube TV, Sling TV и PlayStation Vue на вашиот Apple TV, Amazon Fire TV, Android TV, Chromecast, Roku Players и други опции.

Watch Miss World Live

Гледајте Miss World 2018 во живо на Фејсбук, YouTube и Reddit

Денес, социјалните медиуми како Фејсбук, Твитер, Јутјуб, Реддит итн се стриминг многу големи спортски настани. Ние исто така очекуваме дека 68. Мис на светот пејач ќе дојде во живо на YouTube или Фејсбук.

Каде можам да гледам Мис на светот 2018 без кабел користејќи VPN?

А VPN ќе ви овозможи да се види Мис Светот 2018 од било каде. Значи, тоа очигледно вклучува: САД, Канада, Велика Британија, ОАЕ, Израел, Јапонија, Германија, Данска, Холандија, Шпанија, Бразил, Белгија, Романија, Естонија, Мексико, Франција, Шведска, Ирска, Полска, Унгарија, Јужна Африка, Индонезија, Кина, Аргентина, Чиле, Русија, Египет, Индија, Хрватска и многу повеќе! Подоцна, ќе можете да гледате Miss World 2018 во живо онлајн на iPhone, iPad, мобилен, Apple TV, Xbox, PS3, PS4, Smart TV, Amazon Fire TV, Roku, Android, Chromecast, iOS, PC или Mac.

Мис на светот 2018 натпреварувачи

Еве ја листата на натпреварувачи од целиот свет кои во моментов се натпреваруваат за титулата Мис на светот 2018 во Кина:

Алжир – Нихд Маркрија
Аргентина – Викторија Сото
Ерменија – Арена Зиналајан
Аруба – Нуриан Аријас
Албанија – Никита Прека
Австрија – Изабела Јон
Австралија – тојлах топови
Ерменија – Арена Zeynalian
Бахами – Брикике Гибсон
Барбадос – Ешли Лашли
Белорусија – Марија Василех
Бангладеш – Jannatul Ferdous Oishee
Белизе – Jalyssa Arthurs
Бразил – Јесика Карваљо
Боцвана – Мојсепи Елиас
Британски Девствени Острови – Јадали Томас Сантос
Канада – Хана Беговиќ
Чиле – Anahí Hormazabal
Кина Pr – Peirui Мао
Белгија – Ангелин Флор Пуа
Боливија – Ванеса Варгас
Бонайер – Рутгаини Франс
Камерун – Aimee Caroline Nseke
Кипар – Andriánna Fiakká
Брегот на Слоновата Коска – Џемима Гбато
Чешка Република – Катерина Касанова
Еквадор – Никол Олесс
Франција – Ева Колас
Грузија – Нија Цивцивадзе
Гибралтар – Star Farrugia
Гана – Маргарет Дери Мвинтур
Гвадалупе – Моргане Терезине
Гватемала – Елизабет Грамајо
Гвинеја-Бисао – Зара Џозефа Мендес
Гвајана – Амбика Рамрај
Хондурас-Дајана Сабилон
Унгарија – Андреа Шарвас
Индија – Anukreethy Vas
Индонезија – Аља Нуршабрина
Италија – Nunzia Amato
Казахстан – Алфија Ерсаиин
Косово – Рреже Даутај
Лесото – Ретабил Тахата
Мадагаскар – Miantsa Randriambelonoro
Малави – Тивонге Мунтали
Малта – Марија Елул
Мартиник – Лариса Сегарел
Маурициус – Муриела Равина
Мексико – Ванеса Понсе
Молдавија – Тамара Зареткаиа
Црна Гора – Наталија Глушчевиќ
Мјанмар – Хан Ти
Непал – Шринкхала Кативада
Холандија – Леони Хеселинк
Нов Зеланд – Џесика Тајсон
Никарагва – Јоселин Гомез Рејес
Северна Ирска – Кетрин Вокер
Панама – Соларис Барба
Перу – Естефани Маурици
Полска – Камила Свиерц
Порторико – Дајанара Мартинес
Русија – Јулија Полиачихина
Руанда – Лилијан Iradukunda
Шкотска – Линзи Меклеланд
Србија – Ивана Тришиќ
Словачка – Доминика Грекова
Данска – Тара Јенсен
Англија – Алиша Кови
Јужна Африка – Thulisa Keyi
Тунис – Хаифа Гедир
Венецуела – Верушка Љубисављевиќ
Велс – Бетани Харис
Виетнам – Vy Tran
Замбија – Муса Калулука
Зимбабве – Белинда Поттс
Соединети Американски Држави – Maisa Butler